Účes od maturity, hnědé punčocháče, vytrhané obočí… Zastaralé „trendy“, které vám zbytečně přidávají roky

Za mlada jsme byli rádi, když nám někdo řekl, že vypadáme starší. Postupem času však usilujeme o opak. Existuje několik módních chyb, kterým se můžete vyhnout, abyste nepůsobili starší, než ve skutečnosti jste. Pomůžeme vám zjistit, čemu se musíte vyhnout!

Postava v pytli

Silnější a starší lidé mají tendenci nosit volnější oblečení. Pytlovité outfity vám jen přidají léta. Jděte cestou těch dobře padnoucích, které pozvednou vaši siluetu.

Mini sukně

S přibývajícími léty je nejlepší vyhnout se jakémukoli oblečení s názvem „mini“. U starších dam by nic nemělo být kratší než těsně nad koleny. I když máte úžasné nohy, věřte nám.

Vysoce vyčesaný účes

Fotka od Wes McFee z Unsplash

V 70. a 80. letech všichni chtěli „velké vlasy“ – čím větší, tím lepší! Jediným způsobem, jak k nim dojít bylo tupírování, vyčesávání a silné lakování. Teď buďte in díky měkkým a volným vlnám.

Sladěné oblečení

Jak známo, míchání vzorů je velmi módní. Barevná sladěnost už tolik ne, je totiž nudná a působí staromilsky. Omlaďte se kombinací třeba leopardího vzoru a kostky nebo pruhů a kruhů.

Kalhoty „velká voda“

Tomuto stylu se za každou cenu vyhněte. Při nákupu kalhot byste si měli sednout a ujistit se, že máte zakryté kotníky. 

Nadměrné trhání obočí

Dříve frčela tenká linka místo obočí. Dnes vede husté a přirozeně vypadající obočí. Ve skutečnosti – čím je „křovinatější“, tím lépe. Ale pozor, upravené!

Nepravidelná péče o pleť

Zhruba ve dvaceti je nejlepší čas začít používat oční a noční krém. Pravidelné čištění pleti ráno a večer je samozřejmostí. Na kondici starší pleti se péče secsakramentsky pozná.

Stejná barva rtěnky a šatů

Pokud si vezmete černý top, rozzařte ho růžovou rtěnkou. Když však máte halenku barvy granátového jablka, pravděpodobně stejnou barvu rtěnky neseženete. Použijte klidně jiný odstín.

Nepadnoucí spodní prádlo

Vaše oblečení může vypadat úžasně pouze tehdy, pokud podprsenka nevykukuje nebo se nezařezává stejně jako těsné kalhotky. Nakupte bezešvé spodní prádlo správné velikosti.

Kabelky „staré dámy“

Velké kabely bývaly stylové, nyní se jim ale říká „old lady“. Dnes frčí malé a elegantní kabelky.

Žerzej – lehká až středně těžká pletenina

Pletenina zvýrazní všechny problematické oblasti, přilepuje se na tělo. Pro lepší krytí se více hodí vlna, bavlna a hedvábí. Pokud bez této látky nemůžete žít, zkuste volnější kousky.

Hnědé punčocháče

Tělové a černé punčocháče jsou v pořádku. Ale tmavší odstín à la „opálené nohy“ nefunguje, proto trefte tónu podobný vaší pokožce.

Příliš pudru a práškového make-upu

Oba ve větším množství vysušují pokožku. Tento typ make-upu se drží každého póru a zvýrazní nedokonalosti. Pomocí krémových a tekutých výrobků se vyhnete módnímu faux pas. Pudru jen pomálu.

Zdroj: www.richouses.com. Náhledová fotografie: Getty Images