Úmrtí během zobrazování magnetickou rezonancí: Muž udělal osudovou chybu

Brazilský muž zemřel na následky zranění, když v blízkosti přístroje pro magnetickou rezonanci vystřelila zbraň a zasáhla ho do břicha. Právník a zastánce zbraní ji měl u sebe i přes výzvy, aby pacienti před vstupem do vyšetřovny odstranili z těla všechny kovové předměty.

Čtyřicetiletý Leandro Mathias de Novaes přišel 16. ledna se svou matkou do nemocnice Laboratorio Cura v brazilském São Paulu na vyšetření magnetickou rezonancí (MRI). Personál dvojici nařídil, aby nechala všechny kovové předměty mimo místnost se skenovacím zařízením, uvádí Insider.

Právník údajně personál neinformoval, že má u sebe zbraň. Magnetické pole magnetické rezonance však způsobilo, že se zbraň připevněná k Mathiasovu opasku pohnula a vystřelila. Kulka ho zasáhla do břicha. Muž byl okamžitě hospitalizován. Několik týdnů byl ve vážném stavu, ale nakonec 6. února na následky zranění zemřel.

„Rádi bychom zdůraznili, že tým Cura dodržoval všechny protokoly pro prevenci nehod, jak je to obvyklé u všech jednotek. Pacient a jeho doprovod byli řádně poučeni o postupech při vstupu do vyšetřovny a bylo jim doporučeno odstranit všechny kovové předměty,“ uvedl mluvčí nemocnice.

zdroj: Insider.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/jarmoluk