Vědci vynalezli zařízení, které vyrábí elektřinu z ničeho

Může to znít jako něco ze scifi filmu, ale tento zajímavý nový generátor energie, který byl vyvinut vědci z University of Massachusetts je skutečný.

Působivé je, že nevyžaduje žádný druh konvenčního paliva a je zcela čistý, což z něj činí životaschopnou alternativu k tradičním metodám výroby energie a konkurenta větrné a solární energie.

Generátor se skládá z kusu materiálu vyplněného malými otvory o průměru 100 nanometrů a pracuje tak, že vytahuje elektřinu z kapiček vody ve vzduchu.

Zatímco snahy o to byly již dříve, tento konkrétní „vzduchový generátor“ může vyrábět elektřinu déle než cokoli, co bylo před ním.

„Jednoho dne můžeme získat čistou elektřinu doslova kdekoli a kdykoli pomocí technologie Air-gen (tj. Koncept všudypřítomného napájení), protože vlhkost vzduchu je 24/7 nepřetržitá a všude,“ řekl počítačový inženýr Jun Yao pro Motherboard.

„Základem pro širokou škálu energie je, že vzduch obsahuje obrovské množství elektřiny.“

„Takže pokud uděláme Air-gen větší, můžeme získat větší objem energie – tento objem se jistě může rozšířit na použití pro každodenní funkce,“ řekl Jun Yao.

zdroj: vice.com, Pixabay.com/minka2507