Vertikální žaluzie najdou perfektní využití i v domácnosti

Dříve se vertikální žaluzie typicky objevovaly jen v kancelářích a velkých reprezentativních prostorech, ale proč je nevyužít i u vás doma? Jejich největším kladem je jejich schopnost zakrýt i značně velké plochy, ale kromě toho jsou i mimořádně praktické, takže není důvod, proč je nevyužít i u vás doma. Ukážeme vám, jak se mohou hodit i vám.

Jak je využít v domácnosti?

Jejich nepopiratelnou výhodou je to, že jsou schopné opravdu zakrýt velké prosklené plochy jako francouzská okna nebo balkonové dveře a snadno jimi můžete nahradit například nepraktické těžké a nevzhledné závěsy.

Jejich ovládání je velmi snadné pomocí řetízků. A překvapivě vám ani nezruinují rodinný rozpočet. Dnes se dají koupit poměrně za rozumné peníze. Přidejte k tomu ještě fakt, že jsou téměř bezúdržbové a hned máte několik důvodů, proč byste je měli využít i vy. Moderní vertikální žaluzie jsou skvělou volbou téměř do každého interiéru.

Jak je ještě využít?

Výhodou je, že neplní jen funkci zastínění oken. Mají i další využití, která z nich dělají velmi univerzálního pomocníka. Pomocí svislých žaluzií se například dá vyrobit dočasná stěna a snadno tak rozdělíte místnost na dvě. Za stěnou můžete mít například umístěnou postel nebo koutek na práci. Podobně se vertikální žaluzie hodí jako skvělá schovka. Pokud máte například otevřené regály, do kterých se práší a jsou nevzhledné, můžete je snadno zakrýt právě závěsem žaluzií.

Na léto ideální

Zejména v letních měsících oceníte jejich variabilitu a vzdušnost. Snadno můžete regulovat množství světla, které proniká do bytu. Na okna můžete také koupit sítě proti hmyzu, které vás ochrání před nezvanými návštěvníky. A pokud se vám bude zdát, že se na žaluziích usadilo až příliš prachu, stačí je přetřít prachovkou nebo je sundat a podrobit je pečlivější očistě. Vertikální žaluzie vás prostě nezklamou.