Znamení, že vašemu vztahu něco chybí a přestává fungovat

Co když časem postupně všechno ve vašem vztahu vyprchá a vy se pak přistihnete u toho, že vlastně nevíte, jestli je pro vás vaše druhá polovička opravdu ta pravá?

Máte pocit, že se moc hádáte, že vám váš partner nevěnuje tolik času co dříve, nebo že už necítí to, co vy? 

Takový fakt je většinou velmi těžké přijmout. Tato znamení vám alespoň malinko pomohou zjistit, jestli se váš vztah opravdu chýlí ke konci, nebo ne. 

NECÍTÍTE SE VE VZTAHU DOBŘE

Snažíte se sama sebe stále utěšovat a přesvědčovat o tom, že je to jen špatné období, že to přejde a vše se vrátí do starých kolejí. Takhle bohužel zdravý a pevný vztah nevypadá.

Pokuste se svým problémům ve vztahu postavit čelem. Když ani to nepomůže, prakticky budete tím pádem jednou nohou venku z vašeho nefungujícího vztahu. Nebojte se si to přiznat.

ZASAHUJE DO VZTAHU RODINA

Máma, táta, sourozenci – jednoduše vaši nejbližší mají obavy, že ve vašem vztahu není něco v pořádku. Kdo vás zná lépe než vaše rodina? Poslouchejte jejich slova a možná vám to otevře oči. 

Neříkám abyste se slepě řídili podle jejich rad, protože to pouze vy a váš partner můžete vědět, co je ve vašem vztahu špatně. Pouze tomu věnujte pozornost a popřemýšlejte nad tím, než uděláte nějaký krok. 

OMLOUVÁTE SVÉHO PARTNERA 

Kdykoliv vám vnikne do hlavy myšlenka proč teď chodí tak pozdě z práce? Proč mě nevezme na výlet jako dřív? Odpověď zní: No protože toho má v práci nad hlavu a pak je hrozně unavený, že ano? 

Jasné znamení, že je něco v opravdovém nepořádku. Nepřekrucujte si pravdu, přijměte realitu. 

SNAŽÍTE SE PROBLÉMY VYŘEŠIT, ALE PARTNER NESPOLUPRACUJE

Na vztah jste dva, takže i na problémy a nepříjemnosti musíte být.  

Dá se odpustit a spravit cokoliv, ale pouze když si to budete přát a budete na tom pracovat oba. Důležité je naučit se spolu komunikovat, přece jenom váš partner vám neumí číst myšlenky a pokud vás něco trápí, nebo chcete něco změnit, je potřeba to říct a pokusit se to vyřešit. 

Fotografie od Martin Péchy z PexelsHLEDÁTE NA SOBĚ ZBYTEČNÉ CHYBY

Pokud máte pocit, že v sobě navzájem vidíte neustále něco špatného, je to další jasné znamení. 

Odpovězte si na tyto otázky:

Motivuje vás váš partner? Motivujete nějakým způsobem vy jeho? Podporujete se navzájem v práci nebo v zálibách? Pomáháte si navzájem dojít k vaším vysněným cílům? Nebo se spíše navzájem kritizujete?

CHCETE BÝT RADĚJI SÁM, NEŽ S PARTNEREM

Cítíte se lépe bez něj? Máte nepříjemné pocity v jeho přítomnosti?

Pokud odpočítáváte minuty, kdy budete moct odejít a být zase sama, je to víc než jasné. Mělo by to být přesně naopak, že chcete se svým partnerem strávit každou minutu svého volného času. 

Fotografie od cottonbro ze služby PexelsNEPŘIJDE SI PRO PARTNERA DOST DOBRÁ

Pochybujete o sobě a bojíte se, že svého přítele nepřitahujete? Už se spolu nedržíte za ruku, líbání není tak vášnivé jako dřív, máte strach, že potká někoho, kdo ho bude přitahovat víc a nechá vás jít? Nenechte to zajít takhle daleko!

Především se mějte ráda taková, jaká jste.

PŘEMÝŠLÍTE NAD TÍM, JAKÉ BY TO BYLO BÝT SVOBODNÁ

Občas se zamyslíte, jestli by vám vlastně nebylo lépe samotné. To pro vás automaticky znamená, že váš vztah není v pořádku. 

JEDNODUŠE SE NECÍTÍTE ŠŤASTNÁ

Možná jednoduše nejste pro sebe ti praví. Štěstí je ve vztahu velmi důležité a pokud se tak necítíte, nechce vaše místo pro někoho jiného. 

Měli byste si navzájem dělat radost, nečekaná překvapení, váš partner by měl ve vašem životě být ta pozitivní věc a dodávat vám radost a sebevědomí. 

zdroj: thelovemagazine.co.uk Náhledová fotografie: vjapratama ze služby Pexels