Chcete se vyhnout pupínkům po holení? Poradíme Vám jak na to snadno a rychle

Pupínky, které se objevují na vašich nohách po holení tradičními holícími strojky nebo žiletkami se přestanou objevovat již následující holení. To vše v případě, že budete používat správnou kosmetiku, zvládnete používat studenou vodu a budete se utírat ručníkem správným způsobem.

Pupínky a podráždění jsou vysokou cenou, kterou mnoho žen musí zaplatit za jejich touhu po hedvábně hladké kůži. Ale často se jedná i o velmi nepříjemné následky tradičního odstraňování chloupků pomocí žiletky nebo různých strojků. Ani tyto následky nás neodradí od odstraňování chlupů tímto způsobem. Ještě více je to proto, že epilace s voskem nebo automatickým epilátorem je nejen bolestivá, ale často končí i zarostlými chlupy. Proto jsme se rozhodli posbírat nápady, které nám umožní vyhnout se pupínkům a podrážděné pokožce.

Jak se vyhnout pupínkům a podráždění po holení nohou?

Dokonale hladkou kůži na nohách vám zaručí kvalitní břitva, o kterou se budete pečlivě starat. Měli byste také pravidelně hydratovat a odlupovat kůži a potřebný skluz během depilace by vám nemělo poskytovat mýdlo, ale holicí kosmetika (pěna nebo gel). Vyberte si tu, která obsahuje uklidňující a hydratační přísady (glycerol, aloe vera).

Co dělat po holení

pixabay.com

Opláchněte nohy studenou vodou, která zmenší póry kůže a sníží riziko jejich zablokování,

oholenou kůži jemně osušte ručníkem (intenzivní tření vede k podráždění) a namažte kosmetiku s hydratačním účinkem pokožky s extraktem z aloe nebo allantoinu a lipidů (bambucké máslo, lanolin), které zabraňují ztrátám vody.

Díky těmto kosmetickým prostředkům bude odstranění zbytečných chlupů z těla čisté potěšení bez nepříjemných vedlejších účinků!

A pokud se na nohou po holení stále objevují pupínky (obzvláště hnisavé skvrny), začněte pokaždé použitím několika kapek oleje z čajovníku nebo verbénového oleje, které mají dezinfekční, antibakteriální a protizánětlivý účinek.

zdroj: wizaz.pl, obrázky: pixabay.com