Těmto špatným stravovacím návykům byste se měli snažit vyvarovat, pokud je vám nad 60 let

Ať už jste překročili šedesátku před pár dny nebo lety, určitě jste zaznamenali, že vaše tělo prochází určitými změnami. Nedělejte zásadní chyby, které by vaše tělo mohly zničit a naopak podpořte své zdraví se správnými stravovacími návyky, díky kterým se budete cítit ve své kůži.

Jakým stravovacím návykům se po šedesátce rozhodně vyhnout?

Nedostatečný příjem bílkovin

Udržovat dostatečný příjem bílkovin je důležité v každém věku, a je na vás jestli zvolíte rostlinné či živočišné. Bílkoviny pomáhají udržet svalovou hmotu, zdraví kostí a také síly, která je vždy potřeba. Po šedesátce jste náchylnější ke ztrátě svalové hmoty a ubývající hustoty kostí, proto si na jídelníčku bohatém na bílkoviny opravdu zakládejte, jinak tento proces urychlíte.

Foto: Unsplash

Nedostatečný pitný režim

Hydratace je důležitá a s přibývajícím věkem se může snižovat pocit žízně, proto neustále mějte na očích sklenici s vodou a když někam odcházíte, nezapomínejte na láhev s vodou u sebe v tašce.

Jíte pozdě v noci

Sice vás noční vyjídání ledničky může lákat, není to však nic, co by prospívalo vašemu zdraví, a to i v případě, že si dopřáváte zdravé jídlo.

Ruku na srdce, pokud si dopřejete jídlo pozdě v noci, většinou se nejedná zrovna o salát, ale spíše o brambůrky, čokoládu nebo nějaké smažené jídlo. Zpracované potraviny na noc mohou podpořit přibírání na váze a kolísání hladiny cukru v krvi, které může vést až k cukrovce.

Přijímáte nedostatek vlákniny

Přijímání nedostatku vlákniny se vám může zdát jako maličkost, ve skutečnosti je však klíčová pro zdravý život. Dbejte na to, abyste ve svém každodenním jídelníčku měli dostatek vlákniny, která podporuje pravidelné vyprazdňování, vyživuje prospěšné bakterie žijící ve střevech a zlepšuje vstřebávání živin, snižuje záněty a pozitivně ovlivňuje vaši náladu.

Zdroj: eatthis.com, Náhledový obrázek: Gettyimages