Darujte zvířeti z útulku nový domov. 3 benefity, které vám to přinese

Zvíře z útulku změní váš život.

Zvířata z útulku vám budou vděčná, když si je vezmete domů. Možná ale nevíte, že při tom pomáháte především sobě. Získejte věrného přítele i zcela nový životní impulz.  

Vaše děti se naučí zodpovědnosti

Co si budeme povídat – doby, kdy se děti musely starat o běžný chod domácnosti a měly tak o zábavu postaráno, jsou pryč. Přejete si, aby si vaši potomci vštípili zásady slušnosti a ohleduplnosti? Pořiďte jim zvířátko, které si přejí. Už společná cesta do útulku se stane vítaným zážitkem, který si děti budou dlouho pamatovat.

Denní péče o domácího mazlíčka dětem pomůže se osamostatnit a získat jistotu, že to zvládnou sami. Děti v péči o mazlíčka podporujte.

Zvířecí miláček naučí děti samostatnosti a odpovědnosti.
Fotka od sabina fratila z Unsplash.

Zvíře se stane vděčným společníkem

Mnoho lidí touží po tom, aby si z útulku odvezli štěně nebo kotě. Než se však s tímto úmyslem do útulku vydáte, zkuste se zamyslet. Nejlepší a nejvděčnější společníky totiž naleznete nejvíce mezi staršími zvířaty.

Zvířata, která již v útulku tráví několik měsíců, si prošla minulostí, na kterou ve vaší láskyplné náruči velmi ráda zapomenou.

Nová krev do žil

Cítíte se v posledních měsících vlivem okolností pod tlakem, nebo jste dokonce propadli depresím nebo letargii? Pořiďte si zvíře z útulku. Tímto krokem jasně odmítnete zvíře z množírny, pořídíte si domů vděčné zvíře, ale také dostanete zcela nový životní impuls.

Vydejte se na každodenní procházky s pejskem. Pořiďte si domů nejlepšího přítele, který vás rozveselí i v těch nejtěžších dnech. Bezelstnost a spontánnost zvířete si zamilujete.

Navštivte některý ze psích a kočičích útulků ve vašem okolí a poskytněte domov a bezpečí některému ze zvířat, které neměly lehký osud. Pomůžete tak nejen jim, ale i sobě.

Zdroj: www.surenio.com.ar. Náhledový obrázek: Michael Kilcoyne z Unsplash.