Tyto 3 věci se díky karanténě učíme

Již rok jsme svědky toho, jak se svět proměňuje. I když je skutečně mnoho věcí, které nám současná situace vzala, tyto 3 věci jsme se právě a jen díky karanténě a dalším omezením naučili.

Práce na sobě je to jediné, co nese skutečné ovoce

Mnoho lidí začalo aktivně denně cvičit jógu, relaxovat, třídit a tříbit si své priority. V situaci, kdy jsme neměli možnost úniku z každodenních rodinných situací, jsme se konečně postavili sami za sebe a místo útěku jsme volili konfrontaci. Získali jsme mnohé. Naše víra v sebe byla posílena. Přežili jste uplynulý rok a přehodnotili jste svůj život tak, abyste byli šťastnější? Gratulujeme. Vzali jste celou situaci za ten správný konec.

Péče o sebe už není jen fráze

Z otřepané narozeninové fráze, kdy si všichni přejeme především zdraví, se konečně stala realita. Dříve bylo zdraví považováno za něco, co má v rukou někdo jiný, než jsme my. O co se má starat nejlépe lékař, partner, nebo kdokoliv jiný. Nyní jsme to my, kdo převzal zodpovědnost za stav svého psychického a fyzického stavu. Jíte zdravěji? Zbavili jste se některého zlozvyku? I vám uplynulé měsíce posloužily k dobru.

Fotka od Tengyart z Unsplash.

Emoce jsou v pořádku

Asi se shodneme na tom, že během uplynulého roku tíha situace dolehla na každého z nás. Všichni jsme si šáhli na dno a prožívali jsme strach, smutek a další emoce. A najednou nám došlo, že i to patří k životu. Emoce, které jsme si tak dlouho zakazovali, protože se do „dnešního rychlého světa“ prostě nehodí. Přitom opak je pravdou. Zažili jsme vztek, napětí i úlevu. Je to tak v pořádku.

Jak jste na tom vy? Dělá vás situace silnější, nebo se to ještě učíte?

Zdroj: www.simplus.com. Náhledový obrázek: Sharon McCutcheon z Unsplash.