Jak pečovat o pleť za vlahých, teplých dnů?

Jaro a léto jsou období znovuzrození a regenerace: ptáci venku cvrlikají, stromy pomalu rozkvétají a vaše pokožka se probouzí ze zimního spánku. Letos velmi pozvolna! Mnoho z nás dává v chladnějších dnech přednost výživným krémům před lehkými hydratačními gely, které by měly pokožku lépe ochránit před neustálým střídáním teplého, suchého vzduchu domova a sychravého, chladného počasí.

A jak se na příchod teplých dnů připravit? Poradíme vám několik tipů, které vaši pokožku proberou z hibernace a díky kterým bude neodolatelně zářit!

Exfoliace

Pleť po dlouhé zimě zoufale volá po exfoliaci! Přestože se pokožka sama neustále regeneruje a obnovuje, nebude od věci jí zjara trochu pomoci. V zimním období bývá pokožka spíše sušší, proto je lepší se odumřelých kožních buněk a nečistot zbavit pomocí chemických či enzymatických peelingů. Na tělo můžete použít i hrubší peeling mechanický, neboli scrub, nebo si pořiďte peelingové rukavice. Ale pozor, není to nic pro citlivky! Odměnou vám však bude rozzářená, jemná pokožka.

Hydratace

Poté, co se zbavíme odumřelých buněk, není od věci pleť hydratovat použitím hydratačních krémů, případně tělových mlék nebo másel. Nicméně mějme na paměti, že kůže je náš největší orgán a nejlépe se o ni postaráme, když jí zajistíme dostatečný přísun tekutin a budeme ji hydratovat zevnitř!

Ochrana před sluncem

Chránit pleť před sluncem je nutné i v zimních měsících, nicméně s příchodem léta není na škodu si tuto povinnost připomenout. Ochranný faktor chrání naši pleť před škodlivým UVA a UVB zářením, jež způsobuje stárnutí a trvalé poškození pokožky. Krém s SPF bychom měli rozhodně používat i tehdy, kdy počasí není zrovna slunečné!

Cvičení

Aktivní pohyb je asi to poslední, co byste chtěli zařadit do svého už tak nabitého dne. Nicméně cvičení zvyšuje srdeční tep a vyšší průtok krve pomáhá udržovat kožní buňky zdravé. Zdravé kožní buňky = zdravá pleť! Nepotřebujete posilovnu, stačí využít lepšího počasí a vyjít si na procházku se psem, nebo se na půl hodinky protáhnout při józe v parku.

Zdroj: everydayhealth.com, webmd.com / Náhledová fotografie: Freepik