Jak si zpříjemnit dlouhý let

Dlouhé, několikahodinové lety v ekonomické třídě mohou být někdy opravdu náročné a únavné. Musíte dlouho sedět, váš obvyklý režim spánku překlápí, a vaši stevardi rozhodují za vás, co a kdy budete jíst. Nicméně, pokud jste důkladně připraveni, všechny tyto malé nepříjemnosti vás nevyčerpají ani po dlouhém letu z jednoho koutu světa do druhého.

1. Přineste si tenisový míč

Když sedíte, umístěte si tenisový míček nebo masážní míč do spodní části zad. Tento malý trik vám pomůže uvolnit svalovou ztuhlost a zabránit bolesti dolní části zad během letu. Kromě toho také dostanete příjemnou masáž.

2. Naplánujte si záchod

Ideální doba pro použití záchodku v letadle je právě poté, co letušky skončí servírování jídla a odejdou z uličky. Zatímco ostatní cestující jsou fascinovaní servírovaným jídlem a jí ho, vy si můžete vychutnat svůj čas v relativně čisté a klidné místnosti wc.

3. Vytvořte si prostor pro nohy

Fotografie od Anugrah Lohiya z Pexels

Je obecně známé, že je pohodlnější hlídat si své věci během letu pokud si je uložíte do prostoru pod sedačkou před vámi. Pokud to tak ale uděláte, nebudete mít po zbytek letu dostatek místa pro vaše nohy.

Abyste zabránili hluboké žilní trombóze, je klíčové udržet prostor u nohou volný a využít ho pro na vaše nohy. Takže příště se pokuste snížit počet vašich osobních věcí na minimum, a uložit je do horní přihrádky.

4. Zabalte si nějaké občerstvení

Jídlo v letadle má obvykle nízký obsah bílkovin a vysoký obsah sacharidů. Takže pokud vám záleží na vašem zdraví, nebo jen chcete držet svůj vlastní stravovací plán, zvažte si vzít vlastní občerstvení přímo na palubu. Vezměte si pytlík mandlí nebo sušených meruněk, mrkev, jablko, banány nebo tyčinky – to, co máte rádi.

Přes letištní kontrolu sice není možné přenášet tekutiny, ale jídlo ano. Pokud si tedy zakoupíte fastfood nebo jiný pokrm ve veřejném prostoru letiště, můžete si jídlo jednoduše přenést až do letadla, a vychutnat si Váš oblíbený burger nebo cokoliv jiného za zlomek peněz!

5. Oblečte se do vrstev a udržte nohy v teple

Nikdy nevíte, jaká teplota na vás na palubě čeká. Některá letadla jsou příliš teplá, zatímco jiná jsou naopak příliš chladná. Pro snadnou adaptaci na tyto změny teploty noste vždy několik vrstev oblečení. V tomto případě můžete jednoduše sundat nebo přidat další svetr, abyste se cítili pohodlně a zejména v teple.

Do dvého příručního batůžku nebo kabelky také doporučujeme přidat pár teplých ponožek. V prostoru u podlahy většinou bývá zima a tato maličkost Vám může výrazně pomoci. Ne nadarmo se říká „Udržuj hlavu chladnou a nohy v teple“!

Zdroj: brightside.me, náhledový obrázek: Sourav Mishra z Pexels