Kokosový olej není jen špatný! Je skvělý odličovač i kondicionér. Jak pomůže vašim čtyřnohým mazlíčkům?

Kokosový olej je bohatý na nutrienty, které mají přirozeně protivirové a protiplísňové účinky. Dokáže podpořit přirozenou obranyschopnost organismu a také náš imunitní systém. Víte, jaké jsou možnosti jeho využití?

Zlepší kvalitu vlasů

Kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, vitamíny a minerály, které jsou po staletí využívány například pro péči o vlasy. Vaši hřívu pomocí kokosového oleje vyživíte, ochráníte před stárnutím a zpevníte. Kokosový olej působí proti lupům a roztřepeným konečkům. Skvělé, nemyslíte?

Vyživí vaši kůži

Co byste řekli na masáž kokosovým olejem? Je to skvělý tip pro výživu kůže celého těla. Pomůže vám dokonce v případě, že to trochu přeženete na sluníčku. Kokosový olej se používá i pro léčbu kožních potíží, včetně ekzémů. Máte jemnou a citlivou pleť? Vytvořte si z kokosového oleje masku a poté ji opláchněte vlažnou vodou. Funguje také jako přírodní odličovač.

Netoxický přípravek na nábytek

Myslíte si, že je kokosový olej vhodný k použití i na nábytek? To se tedy vsaďte, že ano. Konvenční přípravky pro ošetření nábytku obsahují toxické látky, které se uvolňují do prostoru a vy je vdechujete. Kokosový olej je skvělý tip na ošetření dřevěného nábytku. Pomůže dokonce prodloužit životnost i vašeho dřevěného kuchyňského náčiní.

Pro domácí mazlíčky

Když přidáte trošku kokosového oleje do stravy vašeho čtyřnohého miláčka, podpoříte tak jeho zažívání a vstřebávání minerálů z potravy. Navíc se mu bude kožíšek krásně a přirozeně lesknout.

Zdroj: www. davidwolfe.com. Náhledový obrázek: Getty images