Metoda vodního pěstování pokojových rostlin: Jaké jsou jejich výhody a kdo je ocení nejvíce?

Pokojové rostliny jsou skvělým pomocníkem ve snaze oživit si domov a přidat mu na útulnosti. Starat se o pokojovky už však není taková legrace. Každá rostlina vyžaduje svůj způsob péče a i když se snažíme, čas od času některá zahyne. Napadlo vás někdy pěstovat rostliny ve vodě? Zbavíte se tak nepříjemného přesazování, při kterém máte hlínu po celém bytě, nemusíte se starat o zalévání a s největší pravděpodobností budou rostliny mnohem krásnější. 

Jednoduchá péče o pokojovky

Možná se vám to na první pohled nezdá, ale pěstování rostlin ve vodě je velice praktické. Nejvíce oceníte to, že se nemusíte nutit do nudného přesazování rostlin, po kterém je všude nepořádek, ale i péči, která je velmi jednoduchá.

Rostliny ve vodě rostou pomaleji a díky chloru obsaženému v kohoutkové vodě ani nebudou hnít. V čiré nádobě máte přehled nad množstvím vody, proto vám nehrozí uhynutí rostliny z důvodu nezalévání, na druhou stranu ji ani nepřelijete, jelikož si sama vezme tolik vody, kolik potřebuje.

Úspora času

Čas od času je ale potřeba vodu vyměnit a nádobu pořádně umýt a vydezinfikovat. Pokud často cestujete, hodně pracujete nebo jednoduše nemáte na péči o rostliny mnoho času, tohle je pro vás ta správná volba. 

Pokojovky ve vodě jako moderní dekorace 

Pro každou rostlinu, ať už sebekrásnější, musíte najít taky stylový květináč, který se hodí k vašemu interiéru, jinak výsledek nebude stát za to. Jelikož stále platí pravidlo „méně je více“, rostlina pěstovaná v nádobě, třeba v obyčejné váze, bude vypadat moderně a navíc se hodí do každého interiéru. Věřte, že každá návštěva vám vaše pokojovky bude obdivovat.

Při pěstování váš čekají samé benefity

Všudypřítomný otravný hmyz, plísně, opadávání listů. Všechny tyto nepříjemnosti spojené s pěstováním rostlin v hlíně budou minulostí. Pěstování ve vodě ocení také alergici, kterým se bude o poznání lépe dýchat. Budete se stěhovat? Žádná hlína, žádný problém. Pokojovky jednoduše zabalíte do papíru, vodu vylijete a máte vystaráno.

Zdroj: Redakce, Obrázek: Pixabay