Trápí vás dvojitá brada? Poradíme, jak na ni vyzrát

Dvojitá brada není nic jiného než nežádoucí vrstva tuku, která se ukládá v oblasti přímo pod bradou. Nicméně na vině může být i naše genetická vybavenost, případně navyšující se věk a s tím spojená ztráta elasticity kůže. Pokud jste si všimli, že vaše čelist není tak ostře řezaná jako kdysi a chcete s tím něco udělat, čtěte dál!

Pohyb a strava jako základ

Jestliže hlavním důvodem vzniku tukového ložiska pod bradou je skutečně navýšení hmotnosti, je důležité zaměřit se na úpravu stravy a zvýšení pohybové aktivity. Zařaďte do vašeho jídelníčku několik porcí zeleniny a ovoce, vyhněte se průmyslově zpracovaným potravinám a snažte se vařit pouze z těch základních. Nekonzumujte potraviny s přidaným cukrem a nadbytkem soli a pijte hodně čisté, neperlivé vody.

Estetické zákroky?

Specializované kliniky nabízí v dnešní době nespočet kosmetických zákroků. Nežádoucího podbradku vás může zbavit mezoterapie nebo lipolýza. Nejenže jsou ale tyto zákroky velmi nákladné, bolestivé a časově náročné (zpravidla je nutné sezení několikrát v krátkém časovém horizontu opakovat), ale nesou s sebou i mnohé další nevýhody v podobě modřin, otoků a začervenání.

Obličejová gymnastika

Naštěstí existuje několik základních cviků, které můžete snadno provádět doma, a to jak často a kdykoliv se vám bude chtít!

  1. Zahřátí

    Nejdůležitější je svaly nejprve trochu zahřát, jako při každém cvičení. Toho dosáhneme jemným, opatrným kroužením hlavy kolem dokola. Po pár kruzích nezapomeňte změnit směr a rotujte i na opačnou stranu!

  2. Hlavu vzhůru!

    Seďte vzpřímeně, uvolněte ramena, zakloňte hlavu a podívejte se ke stropu. Zavřete ústa a zformujte rty do tvaru, jako byste chtěli hvízdnout. Měli byste cítit kontrakci svalů na obou stranách krku, vydržte deset vteřin a opakujte.

  3. Udržte míček

    Připravte si míček o velikosti toho tenisového a usaďte se. Záda držte rovně, ramena uvolněná. Míček umístěte pod bradu a tlačte proti němu směrem k hrudi, opakujte až třicetkrát.

Masáž a rozproudění lymfy

Mezi účinné triky patří i masáž obličeje pomocí čínské Gua shua techniky za pomocí nefritového kamene, který je běžně dostupný na internetu. Postačí vám popřípadě i prsty, pomocí kterých budete jednoduchými pohyby obličej a krk masírovat. Masáž je nejen příjemná, ale zároveň rozproudí váš lymfatický systém a pomůže se správným prokrvením. Masáž provádějte vždy směrem dolů za použití oleje, nebo krému.

Zdroj: healthline.com, worldwidelifestyles.com / Náhledová fotografie: Gettyimages