Jak se správně obléct na cvičení?

V tomto článku se dozvíte rady a tipy jak využít vaše oblečení a doplňky k ještě efektivnějšímu cvičení. Smyslem celé vaší snahy je přece udržovat své zdraví, mít ze sebe co nejlepší pocit a přibližovat se k vytyčenému cíli.

Nevybírejte si boty na cvičení pouze podle vzhledu

V tomto případě je funkce vašich bot důležitější než jejich design. Dnes už existují speciální boty na běhaní, do hor, na pohodlné chození, do tělocvičen apod., každá taková bota má svoji funkci. Vhodné jsou takové boty, které budou držet pevně vaši nohu, kotníky a budou podporovat vaši tělesnou hmotnost. Pokud si nebudete vědět rady, určitě se najde někdo ochotný, kdo sportu rozumí a rád vám pomůže. 

Fotka od Victor Freitas z Unsplash

Neoblékejte se ani příliš těsně, ani příliš volně

Správný cvičební úbor má váš trénink jednoznačně vylepšit. V žádném případě by vám neměl bránit v pohybu nebo vás nějak omezovat. Je potřeba mít takové oblečení, ve kterém v zrcadle poznáte alespoň siluetu svalu, na který se během tréninku zaměříte. Zároveň příliš volné oblečení vás může ohrozit třeba tím, že zakopnete o příliš dlouhé nohavice, nebo že se zasekne o stroj.

Fotka od Pexels z Pixabay 

Vyberte si správný materiál

Syntetický materiál je mnohem vhodnější než klasická bavlna. Je sice o něco dražší, ale perfektně odvádí váš pot během cvičení, díky čemuž vás udržuje v suchu i během velmi náročného tréninku. 

Jakmile ale zvlhne bavlněné oblečení, už to tak zůstane. Kdo by se cítil s koláčema pod paží komfortně? 

Sundejte si veškeré šperky a doplňky

Pokud se budeme bavit o různých doplňcích během cvičení – méně je více. Nejen že si je můžete svým potem ničit, ale také vás to určitým způsobem zatěžuje a otravuje. Noste raději stažené vlasy, čelenky, sportovní hodinky nebo jakékoliv jiné fitness doplňky apod. 

Odložte vše, co by vás mohlo rozptylovat

To je tak nepříjemný pocit, když během cvičení chcete poslouchat písničky a nemáte si kam odložit svůj telefon nebo hudební přehrávač, že? Potom se soustředíte více na to, kde je váš telefon, než na váš trénink. Možností jsou bezdrátová sluchátka nebo třeba protiskluzové pásky. 

Neustále se motivujte a inspirujte

Motivace není nikdy dost a každý si určitě najde ať už blízkou osobu, nebo třeba vzor, který ho vždy namotivuje kupředu. Nezáleží jestli jste ve cvičení nováček, nebo dlouhodobý milovník, každý se někdy objeví v situaci, kdy prostě motivace ubude. Mějte svůj cíl a za tím si běžte. 

Zdroj: dmarge.com, náhledový obrázek: Bruce Mars z Unsplash