Odstraňte zubní plak bez umělých prostředků. Touto přírodní cestou si zachováte zdravé zuby

V dutině ústní se může objevit řada problémů, přičemž řada z nich může být z dlouhodobého hlediska vážná. Péče o zuby je nezbytná nejen z estetických důvodů, protože špatná péče může vést k vážným zdravotním problémům. Zubní plak je velmi častým problémem.

Naštěstí je možné se ho efektivně zbavit. Existuje mnoho přírodních ingrediencí, které vám k tomu mohou pomoci. Dosáhnout toho můžete díky několika tipům, ke kterým potřebujete jen přírodní složky.

1) Aloe Vera

Díky protizánětlivým a antiplakovým vlastnostem je aloe vera známá tím, že se stará o zdraví dutiny ústní. Ve formě zubní pasty nebo ústní vody je její účinnost naprosto impozantní. Ústní vodu si jednoduše vyrobíte tak, že smícháte 2 lžíce gelu z aloe vera a půl šálku vody. Dejte obojí do mixéru a míchejte, dokud nezískáte homogenní směs. Použijte ji k vypláchnutí před každým čištěním zubů.

2) Kokosový olej

Kokosový olej a jedlá soda jsou dalším způsobem, jak zatočit s plakem. Antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti kokosového oleje z něj činí skvělou volbu, pokud jde o péči o ústní dutinu. V kombinaci s jedlou sodou mohou tyto dva prvky vytvořit druh zubní pasty, která snižuje přítomnost zubního plaku a odvádí zápach z úst. Stačí smíchat 2 lžíce kokosového oleje a 2 čajové lžičky jedlé sody. Směs použijte jako běžnou pastu.

Pokud ho nechcete používat v kombinaci se sodou, stačí použít samotný kokosový olej jako ústní vodu. Ústní dutinu si s ním vyplachujte po dobu 10 – 15 minut. Poté si zuby vyčistěte jako obvykle.

3) Sezamový olej

Netradičním tipem je sezamový olej, který je zvláště účinný proti různým typům infekcí, včetně dásní a úst obecně. Chcete-li využít všech jeho výhod, stačí dát čajovou lžičku oleje do sklenice vody a poté směs použít k vypláchnutí jako ústní vodu.

Tyto účinné potraviny je také dobré využívat jako prevenci, než bude mít zubní kámen příležitost trvale se usadit ve vašich ústech.

Zdroj: www.santeplusmag.com, Náhledová fotografie: Getty images