Plavčík si myslel, že v moři plave kus dřeva: Omyl! Když to lidé spatřili, s hrůzou utekli

Na oblíbené pláži Padma na indonéském ostrově Bali spatřil místní plavčík minulou středu kolem 15h tmavý objekt pohupovat se na vlnách. Myslel si, že je to kus dřeva. 

Poklidný den na poklidné pláži nabral prudký spád, když moře na břeh vyplavilo obřího krokodýla. Ten se postaral o rozruch mezi návštěvníky pláže i zaměstnanci záchranářské služby. Nebezpečného plaza se jim podařilo zpacifikovat bez následků, napsal zpravodajský web Coconuts Bali.

Po bližším prozkoumání zjistil, že je to zhruba třímetrový krokodýl. Zaměstnanec pobřežní stráže řekl, že nic podobného za svou kariéru ještě nezažil. „Od té doby, co jsem v roce 2005 nastoupil k pobřežní stráži Badung Balawista, je to poprvé, co jsem viděl krokodýla na pláži. Dokonce ani moji starší kolegové nikdy nic podobného neviděli.“

Krokodýla, který údajně měřil asi tři metry na délku, bezpečně evakuovala Denpasarská agentura pro ochranu přírodních zdrojů (BKSDA). „Je pravděpodobné, že krokodýl unikl ze zajetí, protože zde v posledních několika bylo velmi větrné počasí,“ řekl Wayan Suyadnya, mluvčí Badung Balawista, Coconuts Bali.

Fred Gaghauna (48), který byl svědkem incidentu a pořídil fotografie a videa, řekl Coconuts Bali, že plavčíci z Padma Beach okamžitě, jakmile se krokodýl dostal na břeh, pískali na píšťalky, aby varovali plavce i návštěvníky pláže.

Video způsobilo velký rozruch na facebookové stránce Bali Bogans, kde se rázem objevilo téměř 2000 komentářů: „Není to tak daleko od Austrálie. Vždy jsem své ženě říkal, že na Bali jednou potkáme krokodýla. A potkali!“ napsal jeden uživatel. Další přiznal, že v dohledné době určitě nepůjde plavat do oceánu. Mnoho lidí vyjádřilo krokodýlovi sympatie a zajímalo je, co se s tak obrovským počichem bude dít.

Zdroj: coconuts.co, news.com.au. Náhledová fotografie: Miguel A Amutio z Unsplash