Panika v chorvatském letovisku: Ztratili se tři teenageři z Česka! Rozsáhlé pátrání, takový konec

Tři teenageři z České republiky opustili pobřeží chorvatského areálu Lokva Rogoznica na paddleboardech. Když se po delší době ani jeden z nich nevracel, rodiče zavolali policii. Do pátrání se kromě policie zapojili také hasiči a rekreanti.

V neděli kolem desáté hodiny večer přijala policie v Omiši oznámení, že z letoviska Lokva Rogoznica nedaleko ostrova Brač odešly tři děti ve věku 14 až 15 let. Informoval o tom chorvatský zpravodajský portál 24sata. Od břehu se měli odrazit na paddleboardech, ale na souš se už nevrátili. Nikdo nevěděl, kam se poděly.

Okamžitě se rozjela policejní akce, do které se kromě místních složek zapojili hasiči a HGSS (Chorvatská horská služba). Angažovali se i místní obyvatelé a turisté, kteří na člunech společně s policií prohledávali pobřeží v obou směrech na Pisk a Omiš. 

Ostrov Brač v Chorvatsku. Fotka od Dieter_G z Pixabay

„O zmizelých dětech jsme okamžitě informovali celý operační tým policie, zejména PZ Brač, který měl za úkol prohledat pobřežní část ostrova Brač, od Postiry po Pučišću. Byla zde také možnost, že děti se vydaly na paddleboardech právě na nedaleký ostrov,“  informoval policejní útvar Split-Dalmácie. Vzhledem k velké oblasti muselo spolupracovat několik týmů, které se zapojily do hledání dětí. 

Dlouhé čekání na šťastný konec

Intenzivní pátrání skončilo pár minut po půlnoci. Děti se podařilo najít hasičům z Omiše, kteří prohledávali oblast u Pučišće. Všechny tři byly v pořádku, přesto byly převezeny na preventivní prohlídku do nejbližší nemocnice. Následně se vrátily k rodičům. Do zmiňované akce byli od začátku zapojeni i čeští turisté, kteří byli po celou dobu s rodiči a usnadňovali komunikaci s policií. S cílem zjistit všechny okolnosti této události policie plánuje vyslechnout rodiče a očité svědky, kteří byli na pláži v době zmizení dětí. 

Zdroje: www.24sata.hr, www.topky.sk. Náhledová fotografie: Dimitris Vetsikas z Pixabay