Zdravé úpravy jídla: Proč je vaření v pomalém hrnci zdravé?

Každý z nás si v dnešní době přeje trochu upravit svou stravu. Zjišťujeme totiž, že právě strava nás formuje a ovlivňuje náš zdravotní stav. S čím dokáže pomoci pomalý hrnec a proč je dobré jej mít?

Nic nemícháte, nic nehlídáte

Pomalý hrnec je přístroj, který zapojíte do elektřiny, vložíte do něj ingredience a už se dále o nic nestaráte. Připravíte si tak své oblíbené jídlo zcela bez míchání a dlouhého stání u plotny. Místo kuchtění se tak raději můžete věnovat příjemnějším činnostem. A po několika hodinách, kdy je pokrm připraven, je na stole vaše oblíbené jídlo. Díky nízké teplotě vaření se vám nic nepřipálí, nic nevyvře z hrnce ven. Oběd pro celou rodinu si tak připravíte třeba večer, kdy dáte ingredience do hrnce. A nastavíte časovač.

Tajemství nízké teploty přípravy

Pokrm se tak během několika hodin promění v dobrotu, na kterou jste zvyklí. Jeden rozdíl tu ale přeci jen bude. Zatímco běžným vařením přicházíte o cenné vitamíny a živiny, které se zničí buď vysokou teplotou, nebo se prostě a jednoduše vyvaří do vody, s pomalým vařením vše zůstává. I když je po několika hodinách přípravy maso křehké a zelenina také, stále jsou plné živin. Zachovaly si vitamíny, minerály a další tělu prospěšné látky. Jedná se tak o pokrm, který je velmi hodnotný.

Co budete dne vařit?

V pomalém hrnci si připravíte jídlo pro celou rodinu. Je libo hovězí na zelenině, oblíbenou svíčkovou, nebo třeba sladké dobroty? V pomalém hrnci si připravíte i koláče. Mrkvová buchta tak bude dobře propečena, aniž byste v případě mrkve přišli o její živiny.

Pomalý hrnec připraví jídlo pro celou rodinu. 
Fotka od Sigmund z Unsplash.
Pomalý hrnec připraví jídlo pro celou rodinu.
Fotka od Sigmund z Unsplash.

Pomalý hrnec se stal hitem posledních let. A my se nedivíme. Kdo by si nepřál trávit méně času v kuchyni.

Zdroj: www.delish.com. Náhledový obrázek:getty images