Domácí cvičení pro začátečníky: Jak začít, když jste nikdy předtím necvičili

Taky máte po krk těch přechytralých článků o cvičení, ve kterých se vůbec nevyznáte? Nebojte se, my jsme si pro vás připravili základní cvičení, se kterými můžete začít rovnou dnes. Jdete do toho s námi?

Nepřepalte začátek

Ještě před tím, než se do toho dáme, vás chceme požádat: nepřehánějte to. Sice je skvělé, že se vám cvičení bude dařit a budete se cítit jako skutečný Golem. Nechte si ale síly i na další dny. Pokud si skutečně přejete, abyste se začali denně po trochách hýbat, není dobré to přehánět. Když se první den přetáhnete, budou vás zítra bolet svaly a představa o pravidelném pohybu odpluje jako loď do „neznámo kam.“ Dodržujte intervaly i počty cviků.

Zahřejte se

Před každým cvičením je dobré se trochu zahřát, aby se svaly dostaly do provozní teploty. Vzpomeňte si na rozcvičku z daleké základní školy a před zrcadlem se trochu protáhněte. Pusťte si rytmickou hudbu a klidně na sebe dělejte u cvičení veselé obličeje.

Opíráme se o stěnu

První cvik je zde! Dejte nohy k sobě a postavte se zhruba jeden krok od stěny. Ruce mějte v úrovni ramen, opřené o stěnu. Dívejte se rovně do zdi. Desetkrát se o stěnu opřete, poté zase zpět. Dbejte na to, aby vaše tělo bylo celou dobu vzpřímené. Jednoduché, viďte.

Zvedání pozadí

Tento cvik je natolik účinný, že jej do svých workoutů zařazují i trenéři celebrit. Položte se na záda, nohy dejte k sobě na podložku, kolena nahoru. S výdechem zvedněte pozadí nahoru a s nádechem je opět položte na zem. Opakujte desetkrát.

Tyto jednoduché cviky vám pomohou zpevnit tělo a trénovat rovnováhu. Dejte si tyto cviky dvakrát denně během dvou týdnů. Poté můžete přejít ke složitějšímu cvičení. Takto si získáte návyk a pocítíte první radost z pohybu. Hurá do toho!  

Zdroj: www.abc.es. Náhledový obrázek: