Jablečný ocet jako roztok na oplachování vlasů? Zde jsou výhody tohoto přírodního zázraku!

Možná jste si v posledních letech všimli náhlého zájmu kolem jablečného octa. Nicméně pokud se podíváte na nejstarší záznamy o jeho používání, zjistíte, že se využívá už od roku 400 př.n.l.

Má vysoké množství zdravotních výhod – může pomoci při detoxikaci, zlepšit zažívání, a dokonce vám může pomoci s osobní péčí.

Otec medicíny známý jako Hippokrates, používal jablečný ocet jako prostředek k přirozené detoxikaci jeho těla. Navíc věřil, že ocet z jablečného moštu má energetické a léčivé vlastnosti. Není tedy divu, že ho čím dál více lidí začleňuje do svého jídelníčku.

Podívejte se, jak je výhodné používat jablečný ocet na oplachování vlasů. Pokud chcete dosáhnout příjemnější vůně, můžete do něj přidat citrónové éterické oleje. Pro dosažení lepších výsledků si opláchněte vlasy studenou vodou po aplikaci jablečného octa. To zabrání vašim vlasům, aby se třepily.

Zde jsou některé výhody používání jablečného octa pro vaše vlasy:

1. Vyváží jejich pH

Kyselost nalezená v octu jablečného moštu může pomoci při vyvažování přirozených hodnot pH vašich vlasů. Může tedy pomoci těm, kteří mají problémy s vlasy, jako je třepení nebo lupy.

2. Eliminuje svědění a infekce

Jablečný ocet je také vynikající dezinfekční prostředek. Ničí bakterie, které mohou vést k problémům s vlasy a pokožkou hlavy. Navíc může eliminovat a snižovat riziko svědění nebo infikování pokožky hlavy.

3. Udělá vaše vlasy luxusní a lesklé

Pro estetické účely můžete také použít jablečný ocet jako prostředek, jak udržet vlasy luxusní a lesklé. Je považován za takový přírodní zázrak, protože oživuje vaše vlasy po každém opláchnutí. Výsledkem je, že vám po celou dobu zanechává vlasy hladké a měkké.

Zdroj: medicaldaily.com, obrázky: pexels.com