Konečně slunce: 5 příznivých účinků slunečních paprsků na vaše zdraví

S příchodem jara se všichni těšíme ze síly, kterou můžeme načerpat ze slunce. Samozřejmě všichni víme, že je nutné si chránit kůži a oči, ale věděli jste, jaké úžasné benefity sluneční paprsky mají pro vaše zdraví?

1. Přísun přírodního vitamínu D

Zapomeňte na farmaceutické lobby a odložte krabičku s vitamíny. Slunce vám dodá dostatečné množství vitamínu D pro váš organismus. Právě tato cenná látka je zásadní pro zdraví vašich kostí i zubů, protože přispívá k mineralizaci kostního systému. Vitamín D také pomáhá správnému vstřebávání vápníku ve střevech.

2. Zlepšuje stav pokožky

Je prokázáno, že chvíle na slunci pomáhá v boji s některými kožními nemocemi. Mezi nimi jsou například akné nebo psoriáza. Třicet minut denně postačí, aby se stav vaší kůže zlepšil. Pozitivní účinky sluníčka budete pozorovat už po jednom týdnu. Nezapomeňte ale, že citlivá kůže je náchylná ke spálení. Proto skutečně dodržujte doporučenou délku a po zbytek dne se chraňte vhodným oblečením nebo krémy.

3. Konečně skvělá nálada

Po dlouhé zimě není nic krásnějšího, než moci svou tvář vystavit slunci a nechat se šimrat paprsky na lících. Ano, konečně je zde zdroj dobré nálady. Sluneční paprsky produkují serotonin, hormon štěstí.

Slunce vám dodá do těla serotonin a vaše nálada se zlepší. 
Fotka od Thanks for your Like z Pixabay.
Slunce vám dodá do těla serotonin a vaše nálada se zlepší.
Fotka od Thanks for your Like z Pixabay.

4. Imunita zajásá

Obranyschopnost našeho organismu dostala během zimních měsíců pořádně na frak. Už je tady ale jaro a s ním slunce, které dokáže zvýšit počet bílých krvinek a lymfocytů, buněk odpovědných za obranu našeho těla v případě infekce.

5. Produktivita vyletí do výše

Přírodní světlo je skvělý dar. Dokáže aktivovat mozek a zvýšit naši pozornost. Když se vystavíte slunci, zvýší se vaše kognitivní schopnosti a dokonce podle některých studií snížíte riziko neurodegenerativních onemocnění, jako jsou Parkinson a demence.

Bylo také dokázáno, že slunce vyrovnává hladinu cholesterolu a jeho působením snížíte krevní tlak. Ať žije slunce!  

Zdroj: www.larazon.es. Náhledový obrázek: getty images