Co jsou konjakové těstoviny a proč bychom je měli pravidelně zařazovat do jídelníčku?

Konjakové těstoviny mají poněkud zvláštní název, který pochází z Asie, kde se pěstují rostliny nesoucí právě jméno Konjac. Tato rostlina byla objevena zhruba před 700 lety a byla dostupná pouze pro královské rodiny. Dnes už patří mezi nejrozšířenější potraviny v celé Asii. A proč bychom je měli do jídelníčku zařadit i my?

Podporují trávení a zdraví střev

Máte problémy s trávením? Nejste v tom sami. Trávicí potíže má téměř 80 % populace v České republice. Konjakové těstoviny jsou přínosem pro trávení a střeva, jelikož vláknina glukomannan se v žaludku nerozkládá, takže ji pojídají zdraví prospěšné bakterie zvané Prebiotika. Tyto bakterie jsou pro naši mikroflóru zažívacího traktu nesmírně důležité a konjakovými těstovinami tedy jejich zdraví velmi podpoříte. Díky velkému množství vlákniny jsou také vhodné pro ty, kteří mají problémy s vyprazdňováním.

Jsou přínosné pro diabetiky a na podporu snižování cholesterolu

Konjakové těstoviny mají nízký glykemický index a proto jsou vhodné pro osoby s diabetem, kteří mohou potřebovat snížit příjem sacharidů. Vláknina glukomannan ale také podporuje snižování cholesterolu, a to tím, že podněcuje játra k uvolňování žluči obsahující cholesterol, kterou tělo vylučuje pohybem střev. Mají ale spoustu dalších přínosů, mezi které patří například:

  • snižuje vzestup hladiny cukru v krvi po jídle
  • může prodloužit dobu potřebnou ke strávení jídla
  • snižuje riziko zánětů
  • chrání pokožku před UV zářením a pomáhá zpomalit stárnutí

Hodí se ke všemu a jsou rychle připravené ke konzumaci

Konjakové těstoviny mají obrovskou výhodu oproti jiným těstovinám, a to v tom, že je jednoduše vytáhnete z pytlíku, propláchnete a ohřejete. Nemusíte ztrácet čas zdlouhavým vařením a jsou v mžiku hotové. Připravte si z nich třeba oblíbené Pad Thai, polévku Ramen nebo oblíbené Kung Pao. Jelikož konjakové těstoviny existují v mnoha variantách jako je rýže, penne, špagety a nudle, můžete z nich vykouzlit jakékoliv jídlo. Jen se připravte na vyšší cenu, než kterou zaplatíte za klasické těstoviny.

Zdroj: medicalnewstoday.com, Náhledový obrázek: Gettyimages