Nachlazení, covid, chřipka: Tyto potraviny vám upevní imunitu

V jarním období bývá naše tělo nejnáchylnější k nachlazení. Slunečního svitu je stále málo a velké výkyvy teplot zamávají s každým z nás. Poradíme, jak si pomocí stravy pohlídat, aby byla vaše imunita pevná.

Je libo životabudič? Není problém

Co byste řekli na jarní vitamínovou vzpruhu, díky které se bude vaše obranyschopnost přirozeně upevňovat? Existuje jedna bylinka, kterou si doma můžete vyklíčit a ihned konzumovat. Drobná rostlinka je považována za skutečný zdroj zdraví.

Řeřicha setá, Lepidium sativum, je plná důležitých vitamínů – obsahuje vysoký podíl vitamínů skupiny B, K, A, E, ale i vitamín C, který je nezbytný pro to, aby se nám vyhnula běžná jarní únava. Kromě toho obsahuje řeřicha také sodík, draslík, vápník, železo, fosfor i jód.

Výhoda řeřichy je její nízká cena a extrémně rychlý růst. Stačí, když semínka umístíte do misky na kousky vaty a dvakrát denně je budete rosit. Zdroj vitamínů vám rychle vyklíčí a již během tří dnů se budete radovat z přírodního zdroje tak potřebných živin.

Zásobte se česnekem

Jarní období je výborné pro celkovou očistu trávicího systému. Proto si dopřejte nejen vitamínovou bombu, ale také účinný čistič od toxických nánosů ve střevech. Česnek kuchyňský nebo česnek medvědí vám udělají tu nejlepší službu.

Česnek je vysoce ceněnou rostlinou zejména pro své antiseptické, antibakteriální a antivirové účinky. Organismus zásobí vitamíny C a B6. Kromě toho je bohatý i na mangan, selen, vlákninu, vápník a železo. Váš imunitní systém vám za stroužek česneku denně skutečně poděkuje.  

Česnek kuchyňský i česnek medvědí působí příznivě na naši obranyschopnost. 
Ylanite Koppens z Pixabay.
Česnek kuchyňský i česnek medvědí působí příznivě na naši obranyschopnost.
Ylanite Koppens z Pixabay.

Obyčejná kuchyňská přísada dokáže divy

Imunitu vám upevní také další zcela obyčejná kuchyňská přísada – jarní cibulka. Právě ta pomáhá chránit organismus proti vzniku nemocí. Kromě toho je skvělá například na posílení zdraví vašeho srdce.

Jarní cibulka je ceněnou potravinou i díky svému nízkému obsahu kalorií. Za 30 kalorií vám do těla dodá až 10 procent doporučené denní dávky vlákniny. Její konzumací tak oddálíte pocit hladu a dopomůžete tělu přirozeně zhubnout.

Dopřejte si i vy jarní životabudiče, se kterými bude vaše imunita posílena.

Zdroj: www.food.ndtv.com. Náhledový obrázek: Teen00000 z Getty images