Úžasné přínosy obyčejné mrkvové šťávy

Mrkvová šťáva je plná hodnotných látek.

Šťáva z mrkve je plná cenných látek – dodá našemu organismu draslík a vitamín C, obsahuje ale také vysoké množství provitamínu A. Pití mrkvové šťávy vám tak mimo jiné může nastartovat imunitu a chránit zrak i kůži.

Nutriční bomba

Věřili byste, že něco tak obyčejného, jako je malá sklenička mrkvové šťávy, vám dokáže do těla dodat více než 20 % denní doporučené dávky vitamínu C a celou třetinu dávky draslíku? Kromě toho se vám do těla zcela přírodní formou dostane více než 200 procent doporučené denní dávky vitamínu A, máte tedy vystaráno.

Mrkvovou šťávou je ideální začít váš den.
Fotka od freestocks z Unsplash.

Kyselost nemá šanci

Velká většina civilizačních chorob se vyvíjí v kyselém prostředí. Mrkvová šťáva zajišťuje, aby se prostředí vašeho trávicího traktu stalo zásaditým. Volné radikály, způsobující celou řadu vážných onemocnění, zkrátka nemají šanci.

Zlepšete stav své kůže

Je všeobecně známo, že mrkev má pozitivní vliv na naše oči. Věděli jste ale, že malá sklenička mrkvové šťávy vám dodá potřebné stavební jednotky pro tvorbu kolagenu? Právě ten je odpovědný za sílu a elasticitu kůže. Kromě toho si ještě dopřejete elixír mládí, šťáva je plná antioxidantů. Průzkumy také ukazují na to, že šťáva je bohatá na karotenoidy a ochrání tak vaši pokožku proti UV záření.

Jak často pijete mrkvovou šťávu vy?

Zdroj: www.healthline.com. Náhledový obrázek: mali maeder z Pexels.