Pivo: Náš poklad, který pomůže i jako prevence před infarktem. Co se v něm všechno ukrývá?

Každý dospělý Čech ho alespoň jednou za život okusil, nebo ho pije pravidelně. Ano, řeč je o námi tak oblíbeném pivu. Tento, pro Čechy typický chmelový alkoholický nápoj, zná každý, ale co možná už ví jen málokdo je fakt, že mimo otupování lidských smyslů dokáže spoustu dalších věcí. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

Pivo jako prevence proti infarktu

Spousta z Vás již jistě slyšela větu: Nepij pivo nebo budeš hloupý. To však až taková pravda není, ba právě naopak! Vědecká studie, která testovala účinky piva na ženách totiž prokázala, že ženy, které pravidelně pijí pivo, mají vyšší hladinu HDL cholesterolu, jenž snižuje pravděpodobnost infarktu a zlepšuje kognitivní (poznávací) funkce člověka.

Poklad plný cenných vitamínů a minerálů

Další fáma, která se kolem piva točí, zní: pivo je hlavní příčinou takzvaného pivního bříška, a tudíž se po něm tloustne. I toto není úplně pravda. Pivo jako takové totiž obsahuje spoustu minerálů a vitamínů, které pomáhají lidskému organismu. Jen se však musí pít s mírou, a tím nemáme na mysli vašeho kamaráda. Prospěšná denní dávka, která se uvádí, je 2 půllitry pro muže a dvě třetinky pro ženu.

Přečtěte si také článenk, ve kterém nalezntete velký souhrn: V jakých potravinách najdete tolik potřebné vitamíný a minerály!

Dietnější než minerálka!

Co se pak týká kalorií, v půllitru této tekutiny se jich nachází 200-250, což je o mnohem méně než třeba u slazených minerálek, limonád nebo například džusů. Jeho problém spočívá v povzbuzování chuti k jídlu, což někdy bývá problém.

Zdroj: healthline.com, Náhledová fototografie:  Getty images